11 baseball, 22 soccer and 13 softball district openers today

BASEBALL DISTRICT OPENERS

DIVISION 2- Ionia at Eaton Rapids, 3 p.m.

2- Mason vs. Fowlerville at Linden, 3:30 p.m.

3- Carson City-Crystal vs. Ithaca at St. Charles, 3:30 p.m.

2- Corunna at Ovid-Elsie, 4 p.m.

4- Potterville at Webberville, 4 p.m.

1- Everett vs. Howell at East Lansing, 4:30 p.m.

3- Saranac vs. Fennville at Vermontville Maple Valley, 4:30 p.m.

3- Lansing Catholic vs. Pewamo-Westphalia at Perry, 4:30 p.m.

4- Fowler at Portland St. Patrick, 4:30 p.m.

2- Lakewood vs. Waverly at Eaton Rapids, 5 p.m.

2- Haslett vs. Sexton at Linden, 5:30 p.m.

GIRLS SOCCER DISTRICT OPENERS

DIVISION 2- Owosso vs. Fenton at Holly, 4 p.m.

3- Saginaw Swan Valley at Alma, 4:30 p.m.

2- St. Johns at DeWitt, 5 p.m.

2- Ortonville Brandon at Corunna, 5 p.m.

1- Grand Rapids Union at Grand Ledge, 5 p.m.

2- Lowell at Ionia, 5:30 p.m.

3- Ovid-Elsie at Leslie, 5:30 p.m.

4- Bath at Dansville, 5:30 p.m.

4- Grass Lake at Laingsburg, 5:30 p.m.

4- Potterville at Maple Valley, 5:30 p.m.

1- Holt at East Kentwood, 6 p.m.

1- Brighton at Okemos, 6 p.m.

2- Coldwater at Charlotte, 6 p.m.

2- Haslett at Parma Jackson County Western, 6 p.m.

2- Fowlerville at Jackson Northwest, 6 p.m.

2- East Lansing at Eaton Rapids, 6 p.m.

2- Greenville at Lansing Waverly, 6 p.m.

3- Portland at Battle Creek Pennfield, 6 p.m.

3- Delton Kellogg at Olivet, 6 p.m.

3- Sexton at Durand, 6:30 p.m.

3- Perry/Morrice at Williamston, 6:30 p.m.

3- Stockbridge at Brooklyn Columbia Central, 7 p.m.

SOFTBALL DISTRICT OPENERS

DIVISION 2- Haslett vs. Sexton at Linden, 3:30 p.m.

3- St. Louis at St. Charles, 3:30 p.m.

2- Ionia at Eaton Rapids, 4 p.m.

2- Corunna at Ovid-Elsie, 4 p.m.

1- Jackson vs. Battle Creek Central at Grand Ledge, 4 p.m.

4- Potterville at Webberville, 4 p.m.

1- Everett vs. Howell at East Lansing, 4:30 p.m.

3- Saranac vs. Fennville at Vermontville Maple Valley, 4:30 p.m.

3- Lansing Catholic vs. Pewamo-Westphalia at Perry, 4:30 p.m.

2- Mason vs. Fowlerville at Linden, 5:30 p.m.

2- Mount Pleasant vs. Freeland at Alma, 5:30 p.m.

3- Carson City-Crystal vs. Ithaca at St. Charles, 5:30 p.m.

2- Lakewood vs. Waverly at Eaton Rapids, 6 p.m.

BOYS LACROSSE REGIONALS

DIVISION 2- Okemos vs. East Grand Rapids at Haslett, 5:30 p.m.

2- Bloomfield Hills Cranbrook-Kingswood at Haslett(/Williamston), 7 p.m.

1- Grand Rapids Forest Hills Northern/Eastern at Holt, 7 p.m.

This entry was posted in Baseball, Soccer, Softball. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>